Nie wiesz w jaki sposób znaleźć odpowiedniego fotografika na ślub? Mamy odpowiedź

Ogromnymi krokami nadchodzi ten wyjątkowy moment. Od kilku miesięcy myślisz wyłącznie o nim, odliczasz dni, dopinasz wszystko na ostatni guzik, coś zmieniasz, poprawiasz, ustalasz. Przeżywasz te wszystkie sytuacje z tą jedyną osobą. On również pędzi, załatwia, dopina, martwi się. Ten czas z pewnością bardzo Was do siebie zbliża. A gdy w końcu nadejdzie ten dzień, najbardziej oczekiwany w życiu, chciałabyś mieć pamiątkę, która będzie Ci o nim przypominać przez resztę Twojego życia. Z pomocą przyjdzie Ci profesjonalny fotograf weselny.

Fotograf ślubny

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com
Od czego zacząć poszukiwania? Przeglądnij galerie w rankingach czołowych światowych fotografików. Przypatrz się ich pracom. Pomyśl, jakie elementy trafiają w Twój gust: pozy, gra światła o cieni, obróbka. W w zauważalnej współcześnie na każdym kroku epoce cyfryzacji – bardzo prosto jest korzystać z różnych filtrów, jednak dobry fotograf ślubny ma zwykle wyrobiony swój styl.
Gdy określisz w miarę Swoje wymagania, za pomocą wyszukiwarki internetowej, znajdź ofertę fotografików w Twojej okolicy. Początkowo dokładnie przejrzyj portfolio każdego z nich – odrzuć takich, którzy wstępnie nie porwali Twojego serca. Następnie oceń portfolio tych, którzy pozostali. Szczególnie przypatrz się fotkom z kościoła: czy są dostatecznie doświetlone jak również czy fotograf uchwycił ulotne chwile. Fotografie powinny przenosić emocje. Kolejną sprawą, na którą powinnaś zwrócić uwagę, jest różnorodność. Sprawdź czy w portfolio nie znajduje się przypadkiem tylko kilka par. Ilość par określa w pewnym stopniu staż w wykonywaniu zawodu fotografa. I na sam koniec – czy wszystkie z prezentowanych par nie są przypadkiem we wcześniej przygotowanych, podobnych pozach, a zdjęcia zalatują sztucznością.

zdjęcie ślubne

Autor: MsSaraKelly
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy odrzucisz już według Ciebie nieatrakcyjnych fotografów i zostanie ich, przyjmijmy, kilkunastu, przeszukaj fora internetowe i serwisy z opiniami.
Ostatnia rzecz, która pozostała, to spotkać się z potencjalnymi zleceniobiorcami i ustalić warunki współpracy – a ostatecznie zdecydować się na jednego z nich.