Robot kuchenny jako rzeczywista pomoc dla ludzi regularnie gotujących

Robot kuchenny to prawdziwa pomoc dla osób regularnie gotujących. Jego cena zależy od wielkości i wyposażenia, lecz na pewno poprawniej zainwestować w należyty sprzęt znanych marek, gdyż będzie nam dłużej służyć bezawaryjnie przez dużo lat.

elementy

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com
Robot kuchenny jest wielozadaniowy i nadaje się do przyrządzania wielu potraw. Sprzęt ubija, tworzy ciasto, miksuje, kroi, a nawet może tłoczyć sok z owoców. Z reguły nawet w prostszych rodzajach robotów jest nakładka do ubijania białek i śmietanki.
Robot kuchenny uruchamia się przyciskiem, bądź pokrętłem. Zależnie od firmy i modelu posiadają kilka pułapów szybkości pracy. Sprzęty sterowane elektronicznie same dobierają należytą szybkość, w innych rodzajach należy ją ustawiać. Nieomal każdy robot posiada bardzo pomocny tryb pulsacyjny, także turbo, przydatny przy cięższych potrawach i twardych produktach. Robot kuchenny może być z misą, lub z melakserem. Tradycyjny robot z misą, który miesza w jednym kierunku jest bardzo dobry do robienia ciast i kremów, sprawdzi się też do przygotowania sosów i dipów, ubijania piany, czy śmietany. Robot planetarny miesza w wielu kierunkach, umożliwia to szybsze i bardziej dokładne zmieszanie komponentów na ciasto, jakie wrzucimy do miski.
robot kuchenny

interes
Nowiną na rynku są roboty kuchenne z zastosowaniem gotowania i podgrzewania indukcyjnego, jednakże to nadzwyczaj kosztowne sprzęty.

Najbardziej wymyślne roboty współdziałają z maszynką do wytwarzania lodów, przystawką do mielenia ziarna na mąkę, nakładką do wypełniania kiełbas, nakładką do obierania ziemniaków. Jednak większości owych końcówek i przystawek nie ma w oprzyrządowaniu głównym i należy je kupić dodatkowo.