Porządkowanie z centralnym odkurzaczem

System centralnego odkurzania nie jedynie czyni sprzątanie w znacznym stopniu łatwiejszym, lecz również pozwala usunąć groźne dla alergików roztocza a także kurz.
Stąd wskazane jest już w fazie budowy budynku rozważyć jego instalację.

Warto bowiem pamiętać o tym, że centralne odkurzanie obok dla przykładu instalacji alarmowej o wiele podnosi wartość naszego domu. Budowa systemu sprawia, iż porządkowanie jest ciche, natomiast pod stopami nie plącze się żaden sprzęt. Cały kurz i zużyte w trakcie porządkowania powietrze są usuwane na zewnątrz budynku. Powietrze, którym oddychamy w porządkowanym pomieszczeniu będzie zatem wolne od wszelkich zanieczyszczeń – nie tylko cząsteczek kurzu, ale także drobnoustrojów i roztoczy. Ogromna siła ssania urządzenia powoduje, iż są one usuwane nie wyłącznie z powierzchni wykładzin, lecz także z głębszych warstw.
faktura

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Odkurzacze centralne składają się z centralnej jednostki, instalacji – rur, gniazd, giętkiego ssącego węża i dodatków. Centralną jednostkę z gniazdami wciągającymi łączą rury z antystatycznego tworzywa. Do gniazd wpycha się giętki przewód. Wymienialne końcówki pozwalają odkurzać każde miejsce w budynku, zaś prędkość powietrza płynącego przez przewody ssące dochodzi do 130 km/h, co pomaga wyeliminować osiadanie kurzu jak też roztoczy w środku przewodów. Zaletą systemów dostępnych w sprzedaży jest opcja rozłożenia owej inwestycji na dwa etapy.

Pierwszy z nich to ułożenie rur w ścianach, następny zaś kupno oraz montaż jednostki centralnej, węży ssących oraz dodatków. To pozwala na przystosowanie inwestycji do finansowych możliwości inwestora i postępów robót na budowie.