Gry komputerowe – dobre dla najmłodszych?

W gazetach można dowiedzieć się, że gry pecetowe są źródłem dużej liczby nieszczęść. Gdy w USA nastolatek zamorduje kogoś, chwilę później pojawiają się informacje na temat tego, w jakie tytuły lubił pograć. Nikt z kolei nie rozmawia o tym, co morderca czytał i jakiego gatunku muzyki słuchał.

Większość przekazów w mediach jest fabrykowanych pod z góry postawioną tezę – gry to zło. A to jest stwierdzenie tak pozbawione sensu, jak to, że skoro Hitler napisał Mein Kampf, to należy zniszczyć wszelkie utwory literackie, jakie zostały stworzone w historii. Spektrum sprzedawanych gier PC na rynku jest bowiem ogromne.

gra komputerowa

Autor: Cauthon
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją oczywiście pozycje z dużą porcją strasznych scen, jednak nie istnieją porządne badanie, które by udowodniły, że wzmagają one agresję wśród graczy. Jest totalnie na odwrót – sesja energicznej i bezpardonowej rozgrywki przed ekranem PC może skutecznie uspokoić i powoduje, że gracz „wyżywa się” w komputerowym świecie. Jeżeli jednak nie chcesz sprawiać swojemu potomkowi takiego typu gier, możesz przeznaczyć trochę czasu na sprawdzenie sprzedawanych produkcji. Podobnie jak w świecie literatury, tu także jest szeroki wachlarz gatunków. Ujrzysz zatem produkcje typu RPG, czyli adaptacja papierowych gier fabularnych. Znajdziesz też sporo gier, będącymi symulatorami różnych dyscyplin sportowych. Najpopularniejsza jest seria FIFA, czyli football w elektronicznym wydaniu. Innym gatunkiem, mocno pobudzającym umysł gracza, są gry RTS. Takie tytuły uczą planowania i szybkiego podejmowania decyzji. Najbardziej obfitują w brutalność tzw. FPS-y.

O ile posiadasz potomka w wieku przedszkolnym, świetnym zakupem dla małego okażą się gry zręcznościowe, robione w sam raz dla najmniejszych graczy. Wyróżniają się one słodką grafiką, brakiem niewłaściwych scen oraz fabułą, która umie połączyć przyjemność ze nabywaniem umiejętności i wiedzy.

Sprawdź też recenzje na: http://gry.interia.pl/