Dla kogo nagrywanie filmów z powietrza byłoby interesującym rozwiązaniem na uwiecznienie na filmie?

Czy planując swoje weselisko nie marzysz o wyjątkowej pamiątce z tego typu wydarzenia? Oczywiście, że dużo osób będzie mieć aparat fotograficzny, chociażby w telefonie komórkowym. Jednak właśnie… Taką pamiątkę mają wszyscy.

Transcend JetFlash 350

Autor: Transcend
Źródło: Transcend
.. A Ty przecież zasługujesz na coś szczególnego, nieprawdaż?

Nokia Lumia 920

Autor: Nokia
Źródło: Nokia
Ostatnio w Polsce znane stały się tak zwane drony, zatem latające roboty, które mogą być wyposażone w wysokiej klasy kamerę. Pojawiają się firmy, które spełniają filmowanie z powietrza, ponieważ jest to nowoczesna oraz bardzo atrakcyjna dla potencjalnych Klientów postać promocji. Takowe filmowanie z powietrza może zostać również niezapomnianą pamiątką z różnego wariantu zdarzeń tego typu jak śluby, komunie lub rocznice. Powiedzieć należy również, iż filmowanie z powietrza przynosi zupełnie odmienne efekty wizualne, ponieważ operator mógłby przykładowo wykonać zbliżenie na dopiero co poślubioną parę w jednym ujęciu od widoku np. kościoła lub domu weselnego z góry do zbliżenia z odległości kilku metrów. Czy obraz kręcony dotychczasową techniką zrobiłby na oglądających wielkie wrażenie? Prawdopodobnie nie, gdyż obrazy filmowe nakręcane z poziomu oka mogą nakręcić wszyscy, a więc nie zrobią już na oglądającym wrażenia.
Co innego filmowanie z powietrza, choćby przeto, iż przykładowo 15 wiosen temu takich możliwości nie było. Nikt nawet poważnie nie pomyślał o wynajęciu prawdziwego helikoptera, aby nakręcić np. godzinny film. Jednak filmowanie z powietrza to znakomity sposób na utworzenie filmiku, który ma być pamiątką jakiegoś zdarzenia. To również bardzo dobry sposób na sfilmowanie sprzedawanego domku lub działki. Zezwala na przedstawienie potencjalnemu Klientowi okolicy, w jakiej mieści się sprzedawana nieruchomość, a to z kolei zdecydowanie pospieszy jej sprzedanie.

A czy filmowanie z powietrza posiada jakiekolwiek mankamenty? Sama technika na szczęście nie, jednak trudno jest znaleźć spółkę, która angażuje fachowca, jaki równocześnie jest dobrym pilotem i umie sporządzić ciekawe ujęcia za przystępną cenę.