Czym są filtry HEPA, z czego są one zrobione i gdzie mają one swe wykorzystanie?

Wszelki chce, aby jego lokal był czysty oraz pachnący świeżością. W marketach chemicznych czy też z Artykułami Gospodarstwa Domowego mamy do rozporządzania przeróżne preparaty do mycia poszczególnych miejsc w mieszkaniu.

wyszukiwarka

Autor: Trust
Źródło: Trust
Są także odkurzacze, które odprowadzają wydmuchiwane powietrze poza obręb sprzątanego domu.
Jednak można by wykonać jeszcze więcej, co ma przeogromne znaczenie dla np. osób posiadających alergię. Można założyć w swoim domu tak zwane filtry HEPA, czyli jedne z najbardziej niezawodnych filtrów, jakie kiedykolwiek stworzył osobnik. A trzeba powiedzieć, iż filtry HEPA wymyślił nie byle kto, mianowicie NASA. Jednak po kolei: filtry HEPA mogą wstrzymać nawet do 99,97% brudu, wliczając w to kurz, komórki bakterii, pierwotniaków, grzybów i nawet wirusy. A wyobrażać by się mogło, iż idzie tylko o typowe szkło. Tak, szkło, ponieważ filtry HEPA są wytworzone ze spiekanego szkła oraz posiada pory rozpiętości 0,3µm, dzięki jakim możliwe jest filtrowanie otoczenia. Konstrukcja takich przedmiotów jak filtry HEPA sprowadza się do 3 warstw, w tym jedna warstwa posiada za zadanie pochłaniać zapachy. Powłoki są ze sobą złączone przy pomocy syntetycznych żywic.
dom - fotos

Autor: richardhe51067
Źródło: http://www.flickr.com
filtry hepa

Autor: tagcoor 5_3
Źródło: http://www.flickr.com

W jakim miejscu dokładnie filtry HEPA znajdują swoje zastosowanie? Więc filtry HEPA stosuje się np. w odkurzaczach lub w systemach klimatyzacji.

Z baczności na to, iż filtry HEPA można by montować zarówno w odkurzaczach z workami, jak i nie posiadających worków, to ich wykorzystanie w większości przypadków nie stawia nas przed koniecznością kupna nowego odkurzacza. Dlatego też nie winniśmy na filtrach oszczędzać nawet, jeśli ludźmi posiadającymi alergię nie jesteśmy.