Filmowanie z powietrza rozmaitych rzeczy

Filmowanie dronem budzi zachwyt nieprzeciętnymi ujęciami, interesującą perspektywą, także innym spojrzeniem na kamerowany, czy fotografowany obiekt.
Wybierając ów rodzaj pamiątki każdy posiada gwarancję cudownych ujęć, jakie będą zachwycającą pamiątką na wiele lat.

Samsung GALAXY S4 zoom w wersji LTE

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Drony z kamerą umożliwiają zapisywać zachwycające krajobrazy, także robić zdjęcia w powietrza w trakcie lotu. Wystarczy nacisnąć jeden guzik na kontrolerze gdy dron jest w powietrzu, żeby wykonać fotografię, lub uruchomić nagrywanie filmów. Użycie poglądu na żywo zezwala oglądać na żywo film, który aktualnie obserwuje kamera w dronie. Opóźnienia w przekazie są niezwykle drobne i niemal niezauważalne dla ludzkiego oka.
Pamięci flash S550

Autor: EMTEC
Źródło: EMTEC

Filmowanie z powietrza rozmaitych obiektów, wydarzeń, lub obrzędów cieszy się obecnie coraz to wyższą wziętością. Polega to generalnie rzecz ujmując, na utrwalaniu obrazów z różnej, bardziej intrygującej perspektywy. Obejmują one wyłącznie obwody poza większymi miejscowościami, oddalone od lotnisk, nie znajdujące się w wojskowych rejonach powietrznych i nie znajdujące się na terenach parków narodowych i rezerwatów, oraz znajdujące się poza strefami, których użytkowanie ograniczają szczególne przepisy. Na filmowanie z powietrza w terenie miasta trzeba mieć odpowiednie pozwolenia. Nie ma ważności czy postać obsługująca drona jest dyletantem, czy fachowcem, także w jakim celu odbywa się lot.

Wielbiciele dronów winni mieć pojęcie, że w Polsce miejsc w których jest możliwość używać powierzchnię napowietrzną do eksploatowania bez większych restrykcji nie jest wcale za wiele.