O jakich rzeczach dobrze jest pomyśleć, nabywając nowy telefon, albo laptop? W co dodatkowo warto się zaopatrzyć?

Komputery mobilne jak również telefony są sprzętem bardzo podatnym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Często wydajemy na nie spore środki finansowe, z tego względu szkoda aby w krótkim czasie się zniszczyły.

W jaki sposób je ochronić?
Komórka

Autor: Sweex
Źródło: Sweex
Zdecydowanie najprościej jest o nieprzewidziane wypadki podczas przemieszczania się. To szczególnie dotyczy laptopa, którym można przypadkowo o coś uderzyć, lub też może nam wypaść do ręki. Z tego względu też przy okazji kupna nowego sprzętu trzeba pomyśleć też o dobrej jakości etui. Dzięki niemu będziemy bardziej spokojni o dane urządzenie. Gdy będziemy poszukiwać odpowiedniego, to trzeba zwrócić uwagę na wielkość urządzenia, ażeby nie było za wiele wolnej przestrzeni wewnątrz. Chodzi tu o dobrą stabilność. Oprócz tego, z każdej strony etui musi posiadać grubszą, amortyzującą uderzenia warstwę. Mało tego, warto, aby było nieprzemakalne, szczególnie jeżeli planujemy sporo spędzać na dworze z tego typu sprzętem. Niektóre torby są tylko na uszkodzenia mechaniczne, dlatego warto zwrócić na to uwagę.
etui
Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Z kolei, gdy chodzi o telefon, to w tym wypadku przede wszystkim należy poszukać etui odpowiednie do konkretnego modelu. Są one z reguły bardzo dobrze dopasowane w taki sposób, aby chronić te newralgiczne miejsca, jak brzegi i ekran przed rysami oraz uszkodzeniem.

W tym wypadku jest to szalenie istotne, bo smartfon używamy niemal cały czas, a nawet gdy z niego akurat nie korzystamy to mamy go w kieszeni lub torbie, gdzie będzie się rysować. Jeśli chcielibyśmy, ażeby długi czas wyglądał jak nowy, to trzeba nabyć właściwe etui.