Krótki opis nowego modelu Canon PowerShot G3, podstawowe jego parametry.

Jeśli chodzi o superzoomy to jest tu bardzo duża konkurencja i ciężko przebić się w nim, aby to się udało trzeba pokazać naprawdę ciekawy aparat.

aparat cyfrowy, fotografia

Autor: James Hurst
Źródło: http://www.flickr.com
Właśnie taki jest jednak model Canon PowerShot G3, ostatni z reprezentantów niezwykle cenionej przez fotografów linii PoweShot. Aparat ten wyposażono w dużą ilość bardzo zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Zastosowano w nim między innymi ponad 20-megapikselową matrycę, uszczelnianą obudowę oraz potężny, niezwykle mocny obiektyw. Dzięki temu powstało urządzenie, które zrobiło dużo zamieszania w tym właśnie segmencie. Już po pierwszym zetknięciu kompakt sprawia rzeczywiście porządne wrażenie.

Obudowa jest wytrzymała oraz solidna, a jej ukształtowanie powoduje, że bardzo dobrze trzyma się ręki. Dodatkowo zastosowane uszczelnienie powoduje, że aparat ten użytkować będzie można nawet w gorszych warunkach pogodowych, co na pewno będzie cieszyć miłośników fotografowania przyrody. Jednego nie można o tym aparacie stwierdzić, to znaczy że jest niewielki, raczej swoim wyglądem będzie przypominał niewielką lustrzankę, a nie poręczny, niewielki kompakt. Jednak dla niejednej osoby będzie to zaletą, ponieważ pomimo swojej wielkości operowanie nim jest bardzo wygodne i nie sprawia żadnych problemów. Canon PowerShot G3, poza wyśrubowanymi, typowymi funkcjami związanymi z samym fotografowaniem, posiada wiele pożytecznych funkcji użytkowych- powershot g3. Na pewno pochwalić go można za czas przygotowania do pracy. Zdjęcia można robić już po półtorej sekundy od chwili włączenia, co stanowi bardzo dobry wynik.

kobieta robiąca zjędzia, fotograf

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Z kolei 3,2 calowy ekran który można odchylać daje bardzo duże możliwości jeżeli będzie chodzić o wykonywanie zdjęć w nietypowych pozycjach. Kolejną jego zaletą jest funkcja dotykowa, dzięki czemu urządzeniem da się sterować za pomocą ekranu. Jednak dla dużej ilości osób, które po raz pierwszy miały okazję to urządzenie, jest obiektyw. Posiada on zakres ogniskowych 24-600 mm, co potrafi zrobić wrażenie nawet wśród zawodowych fotografów. Dzięki jego możliwościom można będzie robić doskonałe zdjęcia i bliskim, i bardzo oddalonym rzeczom.