Posprzątaj budynek idealnie z nowoczesnym odkurzaczem

Jest wiele rodzajów maszyn sprzątających. Jedne są mniej inne zaś bardziej dokładne. Można nabyć roboty sprzątające oraz zwyczajne głośne odkurzacze.
Jeżeli jednak właśnie budujemy swój dom, warto wybudować instalacje pod centralny odkurzacz.

Wikimedia Foundation

Autor: stracd
Sama instalacja pod odkurzacz jest stosunkowo niedroga, nie musimy wszak nabywać samego stosunkowo drogiego sprzętu. To cena jest tym, co zniechęca niektórych ludzi. Jeżeli jednak pomyślimy o tym, ile czasu zaoszczędzimy podczas sprzątania domu, jak efektywnie oczyścimy każdy kąt, cena schodzi na daleki plan. Dzięki temu odkurzaczowi skutecznie wysprzątamy schody, zmieciemy pajęczyny pod sufitem, czy zlikwidujemy kurz z góry szafek kuchennych.
Wybór

Autor: Andrew Bone
Źródło: http://www.flickr.com
centralny odkurzacz

Autor: Alexandre Dulaunoy
Źródło: http://www.flickr.com
Centralny odkurzacz jest doskonały dla alergików, gdyż kurz oraz wszelakie pyłki wciągane są w rurę, wędrują do zbiornika centralnego i są przepuszczane przez filtr. Nie mamy zatem bezpośrednio styczności z żadnymi alergenami. Co niemniej ważne odkurzacz ten jest cichy. Dźwięk wydobywa się z pomieszczenia gospodarczego, gdzie zamontowany jest główny zbiornik. Można zamontować także szufle w różnych miejscach, na przykład w holu czy jadalni, które wessają zebrany przez nas pył. Przy doborze odkurzacza i akcesoriów dla niego, bardzo istotne jest to, by nie kupować zbyt długiego oraz ciężkiego węża. Nazbyt długi wąż będzie najprawdopodobniej się plątał oraz będzie nieporęczny.

Jeżeli zatem lubimy sprzątać szybko i efektywnie, docierać w każdy kąt, zakupmy odkurzacz centralny. W pierwszej kolejności należy zrobić pod niego instalację, a więc, jeśli mamy dom będzie to trudniejsze, lecz nie niemożliwe. Wymaga wyłącznie paru prac remontowych.