Co to jest centralny odkurzacz, jak on funkcjonuje, z czego się składa i dla jakich osób byłby idealnym wyjściem?

W dzisiejszych czasach możemy korzystać z mnóstwa rozwiązań, które efektywnie pomagają nam w robieniu bieżących czynności. A jeśli ponadto zainstalujemy takowe patenty w swoim lokalu, to będziemy mogli twierdzić, że mieszkamy w lokalu inteligentnym, zatem takowym, jaki w bardzo pojemnym szczeblu ułatwia nam powszednie życie.
Przykładowo: wszelki dom należałoby cyklicznie sprzątać.

To normalna, błaha zdawałoby się czynność. Wszakże czy też wiesz, iż tradycyjne odkurzacze, poza niniejszym, że są hałaśliwe, to nie są wcale takie doskonałe dla alergików? Dlaczego? Ponieważ zassane oraz brudne powietrze wydmuchują po chwili w pobliżu odkurzacza. Zamontowane w odkurzaczach filtry nie zatrzymają wszystkich zanieczyszczeń. Co odmiennego tzw. centralny odkurzacz, zwany też układem centralnego odkurzania. To w pewnym znaczeniu luksus, na który jednak wszelki może sobie zezwolić. Takowy odkurzacz centralny składa się z jednostki centralnej. Do niej podpięte są sztywne rury, które poprowadzone są do tzw. gniazd ssących. W czasie odkurzania korzysta się z elastycznego węża, który podłącza się do jednego z wymienionych gniazd ssących. Innymi słowy centralny odkurzacz wnika np. w mury i staje się częścią domu tak jak gniazdko elektryczne.
centralny odkurzacz

Autor: Glory Cycles
Źródło: http://www.flickr.com
Centralny odkurzacz należałoby zasłonić gdzieś w murach, pod podłogą albo nawet na suficie. Pojawiają się wszelakie typy jednostki centralnej w takowym centralnym systemie odkurzacza. Można by zastosować jednostkę modułową lub kompaktową. Jednostka centralna jest odpowiednikiem zwykłego, znanego każdej personie odkurzacza, lecz umieszcza się ją poza częścią mieszkalną lokalu, w którym zamontowany jest centralny odkurzacz, zatem np. w garażu albo w budynku gospodarczym. W wersji kompaktowej jednostka centralna zawiera motor z turbiną wytwarzającą podciśnienie, separator zanieczyszczeń oraz zbiornik, w którym się gromadzą.

W wersji modułowej, czyli tzw. split silnik jest w osobnej obudowie. Dzięki temu separator oraz zbiornik mogą być bardziej znaczące – znaczny separator lepiej oczyszcza powietrze, a w zbiorniku znajduje się więcej zanieczyszczeń.