Jak dbać o pralkę?

O tym, jak bardzo konieczna jest pralka, częstokroć rozmyślamy dopiero wówczas, kiedy się popsuje.
Jednakże starczy właściwie używać pralkę, ażeby służyła długie lata po upływie czasu gwarancji.

Pośród czynników, które najbardziej szkodzą urządzeniu, wyszczególnia się krótkie odstępy pomiędzy praniami, przepełnianie pralki czy też twardą wodę. Funkcjonowanie bez sprawnej pralki dla większości z nas byłoby z pewnością problematyczne. Jednakże chroniąc pralkę nie jedynie wydłużamy czas jej eksploatacji. Zwiększamy też skuteczność prania, zapobiegamy zniszczeniu ciuchów i oszczędzamy na proszku do prania.
Pośród często występujących przyczyn awarii pralki wymienia się uszkodzoną grzałkę, zepsuty programator oraz usterkę pompy. W najgorszym wypadku pralka może przestać funkcjonować, a wręcz zalać łazienkę podczas prania. Częstym błędem, jaki popełniamy, używając pralki, jest jej. Wkładamy do niego zanadto dużo ciuszków naraz, co powoduje, że pralka zużywa więcej energii oraz wody, zaś ciuchy gorzej się dopierają. Przeładowanie może również przyczynić się do uszkodzenia bębna. Co pewien okres warto wykonać tak zwane czyszczenie pralki, innymi słowy puste pranie – nastawić program na wysoką temperaturę, dołożyć środek piorący i włączyć pralkę bez wsadu. Pomoże to z pewnością pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Płyta wiórowa, płyty

Autor: Preston Rhea
Źródło: http://www.flickr.com
Opróżniaj kieszenie pranych ubranek oraz regularnie czyść urządzenie – nie tylko na zewnątrz, ale przede wszystkim od środka.

W szufladzie nie powinien odkładać się proszek, bo może to zablokować przepływ wody. Raz na mniej więcej dwadzieścia wsadów dobrze jest wyczyścić filtr pompy z włosków bądź kawałków tkanin.