Jak wyczyścić pralkę sposobami domowymi? Czemu jest to takie ważne? O jakich kwestiach pamiętać?

To niezwykle istotne, by zachować naszą pralkę w czystości. To konieczne, aby pozbyć się niechcianego zapachu z jej wnętrza, to też obowiązkowe, żeby odkamienić bęben pralki i automatycznie zwiększyć jej żywotność. Oba tego rodzaju powody są wystarczające, aby zaopatrzyć się w konieczne do czyszczenia środki, jak soda, ocet i kwasek.

Dość powszechnym i pewnym sposobem na czyszczenie pralki jest nastawienie pustego prania z sodą oczyszczoną. W jaki sposób to zrobić? Po prostu należy wsypać ¾ szklanki sody oczyszczonej do przedziałki na proszek, a następnie uruchomić pełny cykl prania. Musi być on ustawiony na temperaturę dziewięćdziesięciu stopni Celsjusza. Mniej popularny, ale również stosowany jest sposób związany z octem. By wyczyścić pralkę powinniśmy nalać do pojemnika na proszek również ¾ szklanki octu, a po tym włączyć pełny cykl prania, też jak w poprzednim przypadku, ustawiony na temperaturę dziewięćdziesięciu stopniu Celsjusza.

producent

Autor: WD
Źródło: WD
Windows 7 - fotografijka

Autor: quapan
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej skorzystać z takiej metody, jak chcemy usunąć kamień, jaki zalega na bębnie urządzenia. Kolejnym sposobem na to, by nasza pralka była czysta, jest wykorzystanie kwasku cytrynowego. Proporcje i zasady postępowania są identyczne jak we wcześniejszych przykładach. Jest to dość mało poznany sposób, ale jak dowodzą niektórzy tak samo skuteczny. Może mamy kłopot z grzybem w pralce, na szczęście też jest na to odpowiednia metoda. Powinniśmy po prostu uruchomić pralkę na dwa cykle. Jeden z nich z sodą oraz trzema łyżkami boraksu, kolejny z octem. Ażeby zapobiec ponownemu dostaniu się jakiejś pleśni do pralki, nie powinniśmy zamykać pralki od razu po praniu. Na koniec warto wspomnieć, że pralkę najkorzystniej czyścić raz na miesiąc.

Przy tej okazji powinniśmy odkręcić filtr na dole pralki, ażeby dokładnie wymyć go pod bieżącą wodą. Powinniśmy pamiętać także o odpowiednim wybraniu ilości detergentów do objętości prania. Jeśli w rurach osadzają się resztki detergentu, to może tworzyć się bardzo specyficzny oraz bardzo nieprzyjemny zapach, który będzie przedostawał się na ubrania. Regularnie wyczyszczona pralka będzie lepiej pracować i zmaksymalizuje się jej żywotność. Ponadto, nie będziemy mieć niepotrzebnych problemów z dziwnie pachnącą odzieżą.