To bardzo ważne, żeby zadbać o bezpieczeństwo w sieci, szczególnie jeśli przechowujesz dane w chmurze

Coraz więcej osób decyduje się umieszczać istotne pliki w chmurach, jak również korzystać z rozwiązań tam się znajdujące. Równocześnie dostrzega się coraz powszechniejsze próby dokonywania cyber przestępstw powiązanych z przejmowaniem informacji.

To sprawia, że użytkownicy nie czują się całkiem bezpieczni.
To istotne zagadnienie
Bezpieczeństwo danych w chmurze stało się teraz kluczowym aspektem, ponieważ coraz powszechniej wykorzystuje się wspomniane zasoby. Firmy dosyć często korzystają z rozwiązań dostępnych w chmurze, umieszczając w niej kluczowe dane, jak także korzystając z licznych aplikacji. Wiele zależy tutaj od modelu chmury, który obierze się dla swojego przedsiębiorstwa. Cenione są zarówno chmury prywatne, jak też publiczne i hybrydowe. Warto wytypować najkorzystniejsze dla siebie narzędzie.
giodo wymagania

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Czy troszczysz się o dane osobowe?
bezpieczeństwo danych w chmurze

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Tak samo istotnym pojęciem jest ochrona danych osobowych. Nad praworządnym wykorzystaniem danych osobowych czuwa giodo wymagania dotyczące gromadzenia i ochrony danych osobowych ulegają zmianie, dlatego lepiej to mieć pod kontrolą, żeby postępować zgodnie z przepisami. Kwestie powiązane z ochroną danych osobowych są dokładnie określone, a każda firma gromadząca takie dane bywa zobowiązana do ich respektowania.

Do zarejestrowania zbiorów w GIODO zmuszone są przedsiębiorstwa, które przetwarzają dane osobowe kontrahentów, rejestry korespondencyjne, rejestry newsletterów, loterii i inne informacje. Podmioty obligowane do rejestracji w GIODO ale nie spełniające tego obowiązku, podlegają karze grzywny albo ograniczenia wolności.