Co to są bramki obrotowe, jakie są ich rodzaje oraz z czego są wykonywane?

W co poniektórych budynkach użyteczności publicznej do właściwego funkcjonowania takiej siedziby wymagana jest tzw. kontrola dostępu. Z jakiego powodu? Idzie np. o to, żeby do budynku nie mogła przejść osoba, jaka nie wykupiła uprzednio biletu.

Nanou Micro Mouse   Orange

Autor: Trust
Źródło: Trust
W wypadku wyjścia z jakiegoś pomieszczenia taka kontrola może też posłużyć badaniu, czy w bagażu opuszczającej takie miejsce perSony nie mieści się jakaś ukradziona rzecz, za jaką dany petent nie zapłacił. Które elementy oprzyrządowania sprzyjają do tego typu weryfikacji? Aby cały system działał prawidłowo konieczne są wszelkie sensory, kamery i przykładowo bramki obrotowe. Przeważnie posiadają one 2 lub 3 obrotowe ramiona i mogą służyć do komunikowania się jedno albo dwukierunkowej. Mają je u siebie przykładowo wszelakie obiekty rekreacyjne lub inteligentne budowle. Warto również wspomnieć, iż istnieją bramki w różnorodnych rozmiarach. Te wspomniane wcześniej, a mające nieduży rozmiar służą przeważnie do kontroli dostępu do danych budynków.
Te większe z kolei mogą służyć jako narzędzia mające na celu ukierunkowanie ruchu. Zawierają albowiem tzw. mechanizm zapadkowy, jaki zezwala na przejście tylko jednej osoby. A z z jakiego materiału są wytworzone takie części jak bramki obrotowe? Otóż ich konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest wytrzymała na funkcjonowanie warunków atmosferycznych.

Omawiając niniejszy wątek należy także wspomnieć o tym, że są bramki obrotowe wysokie, zatem tzw. bramfurty. Instalowane są one w przestrzeniach o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa, przykładowo lotniska, stacje benzynowe czy też stadiony.