zobrazowanie akumulatora żelowego i miernika zużycia energii .

Objaśnienie pojęć “akumulator żelowy 12v 100ah” i “miernik zużycia energii”.Akumulator żelowy 12v 100ah został zaprojektowany z myślą do stosowania w systemach zasilania rezerwowego. Akumulator żelowy 12v 100ah jest doskonały do użycia w inwerterach INV, pojazdach elektrycznych, wózkach inwalidzkich jak i akumulatorowych pojazdach specjalnych.

Dzięki zwiększonej wydajności w nieodległych czasach rozładowania można użyć mniejszą ilość akumulatorów lub w z tej samej objętości klasycznych akumulatorów wydobyć większą moc.Niska rezystancja wewnętrzna gwarantuje możliwość pobrania większych aniżeli przeciętnie prądów. Akumulator żelowy 12v 100ah jest przeznaczony do stosowania go zarówno w systemach zasilania awaryjnego oraz w innych aplikacjach w których akumulator pracuje cyklicznie. Główne zastosowania akumulatorów tej serii to: zasilanie rezerwowe w UPS, w automatyce oraz jako źródło energii w urządzeniach przenośnych, zasilanie silników oraz innych urządzeń w trybie pracy cyklicznej.

wnętrze akumulatora

Autor: Dilshan Jayakody
Źródło: http://www.flickr.com

Zamianastarej lodówki na nową może przynieść do kilkuset złotych rocznej oszczędności na rachunkach za prąd.
Mniejszych, bo kilku dziesięcio złotowych oszczędności można się spodziewać, jeśli nauczymy się wyłączać niektóre urządzenia na noc czy na czas wyjazdu. By się jednak dowiedzieć, ile energii traci używany przez nas sprzęt AGD, potrzebny jest miernik zużycia energii elektrycznej. Tego typu urządzenie kupimy już za kilkadziesiąt złotych, więc szybko nam się zwróci. Do sprawdzenia, jak dużo energii elektrycznej zużywamy, można wykorzystać zamontowany w każdym domu licznik energii. Wskazania z niego są podstawą dla dostawcy do tworzenia rachunków za prąd. Wartość licznika jest sumą zużycia energii wszelkiego typu urządzeń AGD w domu, dlatego też skontrolowanie, ile prądu pobiera pojedynczy odbiornik, byłoby dość kłopotliwe, a czasem wręcz niemożliwe do zrealizowania. Zdecydowanie wygodniej będzie użyć miernik zużycia energii.Głównym zadaniem miernika energii jest kontrolowanie zużycia prądu, dlatego też wszystkie, nawet najtańsze modele posiadają funkcję pomiaru mocy (wyrażanej w watach) odbiornika oraz zużytej energii (kilowatogodziny).Standardem jest także możliwość automatycznego naliczania opłat – po wprowadzeniu ceny za 1 kilowatogodzinę – urządzenie wyświetli, ile będziemy musieli zapłacić za używanie danego odbiornika.

Bardziej zaawansowane urządzenia mierzą również parametry sieci elektrycznej: napięcie (w woltach), częstotliwość (w hercach). Droższe modele mają również funkcję prognozy, dowiemy się zatem, ile będzie nas kosztować ciągłe używanie monitorowanego urządzenia przez tydzień, miesiąc czy rok. Wyniki z miernika są niebywale czytelne za sprawą dużego ekranu LCD.