Jak ochraniać wyświetlacz w telefonie komórkowym?

Najbardziej wrażliwą częścią telefonu komórkowego jest oczywiście wyświetlacz.
Nowoczesne ochronne powłoki dobrze wywiązują się ze swojej roli, lecz nawet one nie są w stanie zapewnić 100% skuteczności.

Wymiana ekranu łączy się z wydatkiem o wartości parędziesięciu złotych (czy większym). Toteż należy zainwestować w stosowną ochronę wyświetlacza. Najtańszym wyjściem będzie kupno ochronnej folii na telefon. Wykonane są z poliwęglanu i mimo swej niewielkiej grubości, są niezwykle trwałe. Na pewno skutecznie ochronią wyświetlacz naszego telefonu przed zarysowaniami. W przypadku kiedy spostrzeżemy nieprzyjemne zarysowania na folii, da się ją wymienić. To kwestia zaledwie kilku złotych. Co najważniejsze, naklejanie osłonki jest bardzo proste.
Homar, owoce morza

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Takie osłonki skutecznie chronią przed zarysowaniami. Gorzej radzą sobie, kiedy dojdzie do upadku. By mieć jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa, należy w miejsce folii nabyć szkło hartowane. Koszt kupna szkła hartowanego na telefon nie jest już tak duży, jak jeszcze parę miesięcy temu. Ceny stopniowo spadają i dzisiaj dobrej jakości szkło ochronne można nabyć już za 20 złotych. Szkło hartowane może ochronić nasz smartfon przed uszkodzeniem, dzięki temu nie wykosztujemy się na naprawę. Unikając zniszczeń, będziemy też w stanie drożej sprzedać używany smartfon.

Koniecznie trzeba jednakże mieć na względzie, iż każdy przedni panel komórki posiada inne rozmiary a także wycięcia na głośnik albo kamerę. Z tej przyczyny hartowane szkło musimy konkretnie dobrać do modelu posiadanego telefonu.