Dziś życie bez telefonu, to niemal jak życie bez ręki – zawsze chcemy być online i z tego powodu jesteśmy zmuszeni mieć non stop naładowany telefon

W obecnych czasach bywamy tak zależni od telefonów, że aż niewyobrażalnym niemal staje się to, żeby wyobrazić sobie bez nich życie.
Teraz na ulicach, w kawiarniach i niemal w każdym innym miejscu na Ziemi stale jesteśmy w stanie zauważyć ludzi ze smartfonami w ręce.

ładowarka do telefonu
Karty microSDHC Class 10

Autor: TRANSCEND
Źródło: TRANSCEND
Bywają one z reguły stosunkowo duże i ciągle podłączone do sieci. To w wirtualnym świecie jesteśmy nieraz bardziej zatopieni aniżeli w świecie realnym. W telefonie mamy wszystko – foldery, muzykę, aparat i połączenie z e-mailem oraz różnymi aplikacjami. Faktem jest, że wszystkie nasze aplikacje oraz stałe podłączenie do sieci niesamowicie zjadają baterię. Poza tym, wielki i kolorowy ekran też przyczynia się do tego, że niektórzy są zmuszeni ładować urządzenie niemalże każdego dnia. Na tyle boją się zerwania kontaktu z wirtualnym światem, że ładowarka do telefonu stale znajduje się w ich torebce czy tornistrze. Są osoby, które ładowarek mają kilka. Jedną mają w mieszkaniu, drugą w biurze, a ostatnią w plecaku, żeby być w stanie naładować smartfon w podróży – w tramwaju lub w busie. Dzisiaj jest to już na tyle powszechne, że każdy przewoźnik, który nie chce być gorszy od konkurencji, montuje gniazdka do ładowania smartfonów czy laptopów przy każdym siedzeniu.

Darmowe Wi-Fi w busach to też już powoli standard.
Żyjemy w latach, kiedy świat wirtualny jest tak samo istotny, jak ten rzeczywisty. Przez to pragniemy być stale online – by być stale na bieżąco ze najważniejszymi sprawami.