Jak zrobić stronę WWW dla przedsiębiorstwa?

To, co jeszcze do niedawna było domeną firm, zawitało pod strzechy zwyczajnych użytkowników Internetu. Dziś każdy może samodzielnie stworzyć firmową witrynę WWW po czym wykorzystywać ją jako dobry kanał komunikacji marketingowej.
Sprawdzonym jak też cenionym przez użytkowników na całym świecie instrumentem do owego celu są tzw. kreatory stron, dzięki jakim bez konieczności posiadania zaawansowanej erudycji technologicznej zdołamy przygotować atrakcyjną wizytówkę swej firmy w sieci.

domeny

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Samodzielne kreowanie strony jest to podejście wyjątkowo korzystne dla właścicieli średnich oraz małych firm, które nie rozporządzają budżetem na realizację drogich kampanii marketingowych. Współcześnie internet otwiera również przed nimi ocean możliwości na dodatkową reklamę on-line. Biorąc pod uwagę, iż systematycznie powiększa się ilość osób poszukujących usług z pomocą wyszukiwarek internetowych, obecność w sieci staje się jednym z kluczowych sposobów pozyskiwania nowych klientów.
Na początek zastanówmy się, jak wielki budżet pragniemy przeznaczyć na stworzenie nowej strony internetowej. Choć odpowiedź “nie chcę nic płacić” nasuwa się sama przez się, dobrze przemyślmy ją. Większość gratisowych stron pozbawiona jest istotnych funkcjonalności (na przykład możliwości stworzenia mobilnej wersji strony, dodania społecznościowych wtyczek), jakie korzystnie oddziałują na wizerunek Przedsiębiorstwa. Poza tym nierzadko strony owe muszą na siebie zarobić w odmienny sposób – dla przykładu przez wyświetlanie reklam.

Przemyślmy zatem, czy nie lepiej zapłacić niewielką sumę i mieć całkowitą kontrolę nad zawartością witryny i jej kształtem ostatecznym. Później trzeba sprawdzić wolne domeny.