Przemysł spożywczy oraz farmaceutyczny bywają niezwykle wyczulone na wszelkiego rodzaju niedopatrzenia – w końcu chodzi o ludzie zdrowie i życie

Ktoś, kto nie obraca się na co dzień w dziedzinie żywieniowej czy związanej z lekami, może sobie nawet nie wyobraża ile różnego typu procedur należy dotrzymywać oraz ile certyfikatów posiadać, by móc działać w tym sektorze.

Jest to oczywiście wymuszone dbaniem o zdrowie nabywców.
USB

Autor: Boatbuilder
Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:OSB.jpg
Jeżeli Twoja działalność powiązana jest z jedzeniem lub suplementami diety, to zapewne wiesz, co to jest wzorcowanie termometrów. Statystyczny Kowalski nie ma o tym zielonego pojęcia. Wzorcowanie termometrów polega na tym, że raz na jakiś czas należy oddać przyrządy, które mierzą temperaturę albo ciśnienie, przeglądowi i zweryfikować czy rzeczywiście działają prawidłowo. Jest to niezwykle istotne dla przedsiębiorstw, które posiadają lodówki, suszarki i podobnego rodzaju urządzenia. Kontrola oczywiście powinno mieć miejsce w Autoryzowanym laboratorium i wtedy taki przyrząd pomiarowy dostaje atest. Tylko wówczas może być legalnie używany na przykład w firmach spożywczych.

firma - zbliżenie

Autor: Manuel
Źródło: http://www.flickr.com
W każdej przychodni, warsztacie samochodowym lub laboratorium badawczym potrzebny jest zasilacz laboratoryjny. Służy on do rozruchu różnych układów elektronicznych. Dobry zasilacz (sklep elektropek.pl) laboratoryjny powinien mieć stalową osłonę i spory wyświetlacz, najlepiej typu LED. Musi także posiadać zabezpieczenie przeciwzwarciowe.

Jest to szalenie ważne, gdyż musi być zainstalowany w zasilaczu wewnętrzny mechanizm chroniący przed przeciążeniem. Zatem istotne jest, by kupić zasilacz z potrzebnym atestem jakości.