Kamery cctv przydają się obecnie w bardzo wielu branżach. Monitoring podnosi poziom bezpieczeństwa w miejscach publicznych , a także ułatwia pracę policji

Obecność kamer przemysłowych w życiu publicznym stała się już powszechnym zjawiskiem. Przyzwyczailiśmy się do tego, że jesteśmy prawie bez przerwy obserwowani. Z jednej strony wpływa to na naszą przestrzeń prywatną, z drugiej strony powoduje, że jesteśmy o wiele bardziej bezpieczni.

Kamera do monitoringu
Warto też zauważyć, że skorzystać mogą na tym obie strony – kliknij tutaj. Monitoring (kliknij hiperłącze) zabezpiecza bowiem zarówno osoby, które są obserwowane, a także tego, kto zamontował monitoring w wybranym przez siebie miejscu. Przykre konsekwencje ponosi więc tylko ten, kto dopuścił się wykroczenia lub przestępstwa. Film zarejestrowany na taśmie może bowiem być wykorzystany tylko i wyłącznie w celu zidentyfikowania , a następnie oskarżenia sprawcy. Nie wolno go udostępniać ani rozpowszechniać. Szczególnie dla celów komercyjnych. Właśnie dlatego na początku kamery cctv pojawiły się w obszarach wyjątkowo zagrożonych przez przestępców, takich jak supermarkety lub przedszkola i szkoły. Dopiero później zaczęto je umieszczać je w tramwajach, urzędach, na uczelniach lub na przejściach dla pieszych. Obecnie pod nadzorem znajdują się już całe osiedla, ulice albo punkty, takie jak starówka, plac przed ratuszem czy przystanek autobusowy. Zobacz więcej: solidny alarm rowerowy.

monitoring
Na monitoring wizyjny pieniądze przeznaczają przede wszystkim najbardziej rozwinięte miasta. Funkcjonuje już akcja monitoring Poznań. Władze miejskie wydały pieniądze na zakup aż 446 kamer cctv, które nieustannie „obserwują” sytuację na ulicach. Kamery cctv zostały umieszczone w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Celem monitoringu wizyjnego ma być zapobieganie przestępczości, skrócenie procedury ścigania przestępców, zwalczanie chuligaństwa, wzrost bezpieczeństwa wśród mieszkańców oraz monitorowanie ruchu ulicznego. Dotychczas monitoring Poznań dobrze realizuje te zadania, o czym dobrze się przekonać obserwując chociażby lokalną prasę. Okazuje się, że dzięki zamontowanym kamerom zadowalająca część interwencjipolicyjnych zakończyła się powodzeniem. Monitoring wizyjny zamontowany jest oczywiścierównież pozostałych większych miastach, takich jak np. Warszawa, Wrocław albo Toruń. Monitoring wizyjny sprawdza się szczególnie w nocy. Ruch uliczny jest wówczas bardzo spokojny. Patrole policyjne nie zawsze mogą być w porę zaalarmowane o niebezpieczeństwie. Nagrania umożliwiają jednak rozpoznanie sprawcy po tym, jak dopuścił się wykroczenia bądź przestępstwa. Nagrania dostarczają jednocześnie materiału dowodowego. Więcej na temat: www.sorfex.com/pl/c/Lokalizatory-GPS/36.