Co to jest szkło hartowane na telefon i w jaki sposób się je na smartfon przykleja?

Telefon komórkowy to wyśmienite narzędzie, jakie już pewien czas wstecz zaczęło usuwać z rynku swego protoplastę – telefon stacjonarny. Tego typu “komórka” jest wiele mniejsza oraz, przede wszystkim, mobilna.

Można by ją więc włożyć do kurtki i prowadzić rozmowy wręcz poruszając się samochodem lub płynąc statkiem.
Od kilku wiosen działa już nowocześniejsza generacja telefonów komórkowych, zatem tzw. smartfony. Różnią się one od standardowych telefonów komórkowych tym, iż posiadają duży monitor, za sprawą którego administruje się to narzędzie. Taki, używając branżowego określenia, “dotyk” daje niezwykle obszerne możliwości, ale to, co jest jego niepodważalną zaletą, jest także równocześnie jego dużą wadą. Taki znaczny ekran można by nieumyślnie łatwo zarysować lub nawet rozbić. Aby umniejszyć takowe ryzyko, stosuje się specjalistyczne szkło hartowane na telefon, czyli bardzo cienką, lecz równocześnie niezwykle twardą szybkę, którą nakleja się na monitor telefonu. Przyznać należy, że nie daje ona stuprocentowej pewności bezpieczeństwa, ale w dużym stopniu go wszakże ochrania. Warto także powiedzieć, iż takie szkiełko nie jest drogie i każdy mógłby sobie na nie zezwolić.
żarówki

Autor: Yarvik
Źródło: Yarvik
SSD o pojemności 1,6TB

Autor: silentworks.pl
Źródło: silentworks.pl
W pudełku z takowym szkłem jest zamieszczona instrukcja jego montowania, jednak jest on niezwykle łatwy. Zwyczajnie należy oczyścić ekran dołączoną mokrą szmatką oraz wyczyścić ekran za pomocą następnej zawartej w opakowaniu ściereczki.

Należałoby dopowiedzieć, że protoplastą takiego wyjścia jak szkło hartowane na telefon jest znana wielu ludziom folia na monitor. To w ogóle niemalże to samo, wszakże, jak wiemy, “prawie” stanowi dużą rozbieżność. Omawiany towar jest realnym wzmacnianym szkiełkiem, jednak o bardzo niewielkiej grubości.