Dlaczego sięganie po książki jest potrzebne? Jak znaleźć czas?

Często słyszy się, że Polacy mało czytają. Jest to jednakże bardzo istotne, a czytanie daje nam naprawdę dużo. W jaki sposób znaleźć czas? Z jakich powodów czytanie jest istotne?
Dlaczego warto sięgać po książki? Po pierwsze są one świetnym źródłem wiedzy. Dzięki nim poszerzamy swoje horyzonty, pracujemy nad wyobraźnią.

Ćwiczymy także język ojczysty. W dodatku książki to świetnym sposób na odpoczynek oraz oderwanie się od codziennych problemów. Poza tym tego rodzaju aktywność niejako zmusza do myślenia, czyli jest sposobem na naukę myślenia! Ulepszamy też swoją pamięć. Zalet czytania jest bardzo dużo i nie ma co do tego faktu nawet najmniejszej wątpliwości.

audiobook w telefonie

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo tego, nie sięgamy po książkę. Nierzadko tłumaczymy się brakiem czasu. Odnalezienie wolnej chwili jest jednak możliwe. W jaki sposób to zrobić? Po pierwsze, co najważniejsze, warto wyłączyć laptop, kiedy tak naprawdę tracimy na nim czas i nie wykonujemy niczego interesującego. Błądzimy po portalach, dziesiąty raz odświeżamy media społecznościowe, lecz tak właściwie nie robimy nic. Zamknijmy więc komputer i poczytajmy coś interesującego. Z pewnością każdy odnajdzie gatunek, który go bardzo „wciągnie”.

Co jednakże, jeśli jedynym miejscem w którym posiadamy wolny czas jest auto, a my prowadzimy i nie możemy czytać publikacji? Wtedy perfekcyjnym rozstrzygnięciem będzie audiobook. Współcześnie w księgarniach internetowych znajdziemy naprawdę spory wybór (zobacz więcej). Jeżeli na przykład interesuje nas Wiedźmin audiobook go zawierający nie będzie niełatwy do zakupu. Audiobooki są idealne także w komunikacji miejskiej, kiedy nie możemy skupić się na tradycyjnym czytaniu pośród ludzi. Sprzątanie z dobrą książką w tle także będzie na pewno o wiele bardziej przyjemne. Dobry jest też nawyk codziennego czytania przed snem.

Taka chwila tylko dla siebie z pewnością będzie cudownym rytuałem. Motywacją może być również stos książek, które bardzo chcemy przeczytać. Jeżeli w zasięgu naszego wzroku znajdzie się taka konstrukcja, z całą pewnością szybciej weźmiemy kolejne pozycje. Jeśli lubimy czytać, lecz tradycyjna forma książki nam nie odpowiada – zaopatrzmy się w czytnik. Jest on o wiele mniejszy, bardzo wygodny, mieści w sobie naprawdę dużo książek i jest ciekawym rozwiązaniem dla każdego. Dodatkowo są one coraz mniej kosztowne.
Książki w naszym życiu są naprawdę ważne i warto o tym nie zapominać. Wolny czas łatwo jest odnaleźć, a dla chcącego nic trudnego.