Na co zwracać uwagę szykując imprezę familijną

Każda większa impreza familijna wymaga odpowiedniej oprawy. Przygotowujemy stół, najczęściej przystrojony w śnieżnobiały obrus i kontrastowe kwiaty. Z zakamarków wyciągamy zestaw eleganckich sztućców. Część z nas lekko nerwowo sprawdza w internecie czy właściwie ustawione są nakrycia, niektórzy natomiast zastanawiają się jak rozplanować miejsca dla gości, a nie jest to z pewnością proste zagadnienie.

Zaproszenia ręcznie wycinane - Paper Flower Art, Bogna Trętko

Autor: Izabela Sekuła Jak Motyle
Źródło: abcslubu.pl

Gospodarz bowiem winien brać pod uwagę tak wiek uczestników jak także ich rangę. Jak wiadomo na szczycie stołu lokuje się albo osoby najbardziej zaawansowane wiekiem albo solenizantów lub rodziców z potomstwem oraz chrzestnych – jeśli powodem do świętowania są chrzciny. Zdarzają się do tej pory takie miejsca, w których na uroczystości mające związek z życiem religijnym zapraszany jest także duchowny który owy obrzęd celebrował – wtenczas również i on traktowany jest szczególnie i powinno się go posadzić nieopodal głównych uczestników uroczystości familijnej.

zaproszenia ślubne

Źródło: http://www.waszezaproszenia.pl/

Jeśli jest to możliwym pan domu powinien zwrócić także uwagę w trakcie planowania rozmieszczenia gości na bieżące relacje panujące pomiędzy nimi. Jeżeli wiemy iż wujek Stasiek pokłócił się ze szwagrem Antkiem o kosiarkę, lepiej nie powodować by siedzieli blisko siebie bowiem antypatie potrafią popsuć im jak też pozostałym uczestnikom uroczystość, a zadaniem gospodarzy jest przecież zadbanie o to żeby wszyscy goście czuli się dobrze na przyjęciu. Jak to jednak zaplanować technicznie? Prostym wyjściem jest stworzenie nieco wcześniej wizytówek z wypisanymi imionami usytuowanych w odpowiednich punktach, uniknie się wtedy zbytecznego zamieszania.

Takowe wizytówki najlepiej przygotować już wówczas, gdy zamawiamy zaproszenia na chrzest albo zaproszenia weselne. Takowe rozwiązanie umożliwia nam pewną ciągłość estetyczną i elegancję, a przecie na tym nam zależy. Nie banalne znaczenie ma też cena, przy większym zamówieniu najprawdopodobniej drukarnia da nam upust na zaproszenia weselne. Najlepiej zachować także wizytówkę drukarni – prawdopodobnie za pewien czas konieczne będą nam zaproszenia na chrzest. Taka już jest zazwyczaj kolej rzeczy. Może się również przydarzyć, że będziemy potrzebować po następnym awansie całego stosu profesjonalnie zrealizowanych wizytówek.