Czemu tak ważne w życiu są porady? Co one nam dają? Dlaczego warto zawsze ich słuchać?

W naszym życiu różnie bywa, raz jest źle, raz lepiej, a już na pewno też są takie dni, iż nic się wielkiego nie wydarzyło, po prostu sobie żyjemy, wykonujemy swoją pracę, mamy swoje przyzwyczajenia, rytuały.

Jak różnie jest w naszym życiu, zawsze powinniśmy wiedzieć jak najwięcej, ponieważ dzięki temu łatwiej się żyje i również można podejść z dystansem do wielu spraw.

To faktycznie pomaga wielu osobom, ponieważ zamiast się z czymś męczyć, zadręczać, korzystniej od razu sięgnąć po właściwą pomoc. Prym tu wiodą porady, dzięki jakim osoby doświadczone dzielą się z nami swoją wiedzą, którą zdobyli na jakimś etapie życia. To naprawdę ważne, gdyż po co myśleć nad tym samym, kiedy ktoś już przed nami uzyskał odpowiedź na konkretną kwestię?
Cloud computing

Autor: Bernard Goldbach
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego tak niezbędne jest, żeby słuchać rodziców czy starszego rodzeństwa, bo mają oni dłuższy staż, co oznacza większe doświadczenie, przeszli etapy, do jakich dopiero my dochodzimy. Jednocześnie dobrze podejść do takiej wiedzy krytycznym okiem, bo świat się zmienia i niektóre, także najbardziej pewne porady są w stanie się zdezuaktualizować. Podobnie dobrze słuchać doświadczonych osób z firmy, w której się obracamy, ponieważ można szybciej awansować, a już na pewno zyskać dodatkową, konieczną wiedzę niezbędną w rozwoju.

To jest bardzo ważne, gdyż w rzeczywistości dzięki tym poradom można się posunąć do przodu błyskawiczniej, niż korzystając z innych sposobów, przykładowo czytając publikacje branżowe czy biorąc udział w konferencjach. Porady zaufanej osoby z firmy to najbardziej optymalny sposób, by szybko dowiedzieć się tego, co pomoże nam na późniejszej ścieżce kariery.