Czym jest marketing bezpośredni? Jakie mamy jego najbardziej popularne formy?

Marketing ma sporo postaci oraz narzędzi, jakie wykorzystywane są na różne sposoby. Rozróżnia się różne formy marketingu, a popularnym typem jest marketing bezpośredni. Na czym polega? Co wykorzystuje się w jego przypadku?
Tego typu marketingiem zajmuje się agencja marketingu bezpośredniego.

Ważne jest w tym wypadku dokładne wybranie grup docelowych, do których skierowana jest oferta. Chodzi tu o otrzymanie konkretnego odzewu, odpowiedzi od danej osoby, do której ofertę się kieruje. Dzięki takim praktykom da się zobaczyć, jakie będą reakcje klientów, ale także takie działania wpływają na tworzenie odpowiedniego wizerunku takiej marki. Oczywiście chodzi również o sprzedaż produktów firmy, jaka odbywa się za pomocą różnych kanałów sprzedaży, jakie wykluczają potrzebę pójścia do placówki firmy.
Nowe laptopy HP z procesorem Intel Sandy Bridge

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
W związku z tym, iż w przypadku tego typu marketingu wykorzystywane są dane osobowe potencjalnych klientów, to bardzo ważnym zagadnieniem jest administrowanie danymi osobowymi. Nie jest to wbrew pozorom proste, ponieważ jest tutaj ogromna ilość regulacji prawnych, których trzeba przestrzegać w przypadku takich dużych baz danych. Istnieją najróżniejsze rodzaje marketingu zwanego bezpośrednim. Bardzo powszechną formą jest sprzedaż na wysyłkę. Tutaj często klient może złożyć zamówienie z wysyłanych na dany adres katalogów.

Telemarketing natomiast to telefoniczna forma kontaktowania się z klientem, jaki może zgłosić zamówienie używając telefonu. Dobre rezultaty na pewno przynosi sprzedaż produktów bezpośrednio w domach klientów. Tu natomiast konieczna jest osoba, jaka produkt będzie prezentowała.