Agencja aktorska jako szansa uczestniczenia w filmie

Istnieje dużo osób, które chcą przeżyć niezapomnianą historię, rozwijać się aktorsko, lub poznać telewizję i film od kuchni.
Agencja filmowa Katowice trudni się wyszukiwaniem i reprezentowaniem aktorów, statystów, epizodystów, dzieci i młodzieży, osób dojrzałych, również modeli.

pralka

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Jej specjalnością jest znajdowanie nowych talentów i nowych twarzy. Agencja kooperuje z producentami filmów fabularnych, różnych seriali, również reklam. Aby zrobić karierę w show biznesie należy uzbroić się w cierpliwość i brać udział w wielu spotkaniach. Przesłuchanie to sposobność do zaprezentowania siebie tym, którzy poszukują pracowników. Najczęściej organizuje się castingi dla modelek, castingi fotomodelek, przesłuchania do filmów, bądź castingi do reklamy, ale zdarzają się także przesłuchania do zespołów muzycznych, castingi dla tancerzy do teledysków i tras koncertowych różnych zespołów, castingi muzyczne innego rodzaju, a również przesłuchania dla najmłodszych i noworodków do projektów rozrywkowych, bądź do reklam. Z reguły organizowane są w kilku dużych miastach w całej Polsce. Na przesłuchania może przyjść każdy, kto spełnia wskazane wymagania.
Na sfinalizowanie przesłuchania komisja wybiera, zwykle posiłkując się zdjęciami, czy też nagraniami z kamer video, jedną, albo parę osób, jakie wezmą udział w danym wydarzeniu, filmie, czy reklamie. Agencje planują również indywidualne i grupowe warsztaty aktorskie przeprowadzanie przez najlepszych fachowców.

Wiek, płeć ani doświadczenie nie mają wpływu. Ażeby pojawiać się na ekranie, nie trzeba dyplomu szkoły aktorskiej, ani zjawiskowej urody. Wystarczy zapisać się do agencji aktorskiej, bez protestu chodzić na castingi.