Zasady budowania dobrze prosperujących stron internetowych

Internet stał się jednym z największych potęg marketingowych. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z konieczności zaprojektowania funkcjonalnych i przyjaznych dla internautów stron internetowych. Aby zdobyć nowych klientów, firmy wydają ogromne środki na wysokiej klasy specjalistów od projektowania stron internetowych. Pytanie, jak powinna wyglądać idealna strona internetowa?

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Są w tej sprawie, dwa najważniejsze punkty widzenia. Pierwszy mówi, że strona internetowa musi przykuwać uwagę i być dobrze zaprojektowana pod względem graficznym. Druga opinia sugeruje, że najbardziej sprawdzają się strony proste, nie przeładowane grafiką. Z analiz firm które zajmują się optymalizacją stron internetowych wynika, że internauci wybierają te strony, które są oryginalne, a co za tym idzie, drogie w wykonaniu i utrzymaniu.

Którą opcję zatem wybrać? Przeważnie prawda leży gdzieś po środku. Przy tworzeniu strony należy mieć na uwadze specyfikę grupy docelowej, do której będzie ona adresowana.

Istotna jest również specyfika branży, której strona ma dotyczyć. Korzyści płynące z posiadania dobrej strony głównej, wykraczają poza dochód osiągany za pośrednictwem internetu. Jest ona bowiem wizytówką firmy, którą klienci biorą pod uwagę nawet, jeśli sama transakcja nie zostanie zrealizowana w internecie. Jeśli pragniemy posiadać dobrze wykonaną stronę, najlepiej oddać witrynę w ręce fachowców. W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę szukane usługi i miasto, np. „projektowanie stron internetowych Wrocław” lub zobaczmy tutaj.

Internauci cenią sobie nie tylko walory estetyczne strony internetowej, ale również prostą obsługę. Wymagający i powolny proces rejestracji zwykle denerwuje potencjalnych klientów. Dlatego też projektanci stron internetowych powinni tworzyć strony łatwe w obsłudze, wyglądające ciekawie i przyjazne użytkownikowi.

Jeśli myślimy o założeniu profesjonalnej strony internetowej, należy zgłosić się do agencji interaktywnej. Zajmuje się ona wzrostem funkcjonalności portali internetowych, ułatwia nawigację po serwisie, zwiększa ruch na stronach oraz wzrost zaufania do serwisu. Warto zaglądać na fanpage agencji interaktywnych, ponieważ nie rzadko pojawia się promocja na facebooku, dzięki której pewne usługi firma wykonuje w niższych cenach.

Źródło: 404design.pl

Uncategorized