Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie drona?

Drony to elektroniczne zabawki, które zyskały naprawdę dużą popularność na [przełomie kilku ostatnich lat. Powodem takiego stanu rzeczy jest z całą pewnością łatwiejsza dostępność takich urządzeń ale również i fakt, że ludzie odkryli bardzo duży zakres zastosowania dronów, zarówno jeżeli chodzi o rozrywkę lecz również i o pracę.

Dzisiaj te bezobsługowe maszyny służą na przykład do kręcenia scen w filmach i różnego rodzaju produkcjach wideo lecz także do inspekcji budynków oraz mostów czy też trudno dostępnych części nieruchomości.
Obecnie na rynku globalnym funkcjonuje paru sporych graczy, jacy oferują skomplikowane technicznie statki bezzałogowe z wysokiej jakości kameRAMi. Jednakże również i w naszym kraju istnieją firmy takich jak choćby 3DR SOLO, które oferują równocześnie same statki jak i szerokie spektrum akcesoriów. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup takiej latającej maszyny, musimy zastanowić się właśnie do jakich aktywności ma ona nam służyć. Odpowiadając sobie na takie pytanie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedni gadżet dla siebie. Nie ma sensu bowiem kupować bardzo zaawansowanego technicznie drona, jeśli nie mamy potrzeby rejestrowania bardzo dobrej jakości filmów. Jeśli natomiast wykorzystujemy drona do cięższych zadań jak choćby analiza terenu w budownictwie, powinniśmy kupić lepszego drona.
notebook apple

Autor: Vincent Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli natomiast interesuje nas szeroko pojęty temat monitoringu, to oprócz drona możemy również porozglądać się za stacjonarnym systemem do monitoringu.

W tym temacie działa także dużo firm tj. ACME Warszawa, które oferują między innymi w pełni profesjonalne systemy oraz przeróżnego typu akcesoria.