Mnóstwo osób śni o tym, by mieć własne auto – jednak wpierw muszą sprzedać stare, by mieć choć niewielką sumę pieniędzy na kupno następnego

Najczęściej przy zamiarze kupna nowego auta, zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie nam potrzebna spora kwota. Z tego powodu mamy zamiar ją zdobyć z kilku źródeł.

Karta SanDisk Extreme® Pro™

Autor: SanDisk
Źródło: SanDisk
ASUS Eee Pad Transformer Prime

Autor: ASUS
Źródło: ASUS
Jednym z nich jest sprzedanie obecnego auta. Aby nie czekać zbyt długo na kupca, możemy wziąć sprawy w swoje ręce.
skup

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy upatrzony typ nowego wozu, który pragniemy nabyć, to należy się pośpieszyć. Szczególnie, jeżeli nasz stary wóz regularnie płata nam przeróżne figle. Na pewno na nowy samochód mamy odłożone jakieś pieniądze, ale przydadzą się również te środki, które dostaniemy za obecny samochód. Aby nie czekać zbyt długo na chętnego, możemy zadziałać szybciej. Wystarczy zadzwonić do firmy, która skupuje używane samochody. W dużych miejscowościach z reguły bez kłopotu znajdziemy skup używanych aut. Niekiedy kupują one nawet bardzo stare auta, które nie przeszły przeglądu lub nie posiadają ważnego ubezpieczenia. Zwykle takie maszyny przeznaczone bywają na części. Na szczęście nie jest to już nasz kłopot. My sprzedaliśmy staruszka. Skupy najczęściej płacą gotówką i to w ten sam dzień. Zatem pewną część środków na nowe auto mamy już w portfelu. Większość skupów daje dość dobre ceny, jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że auto, które wyceniają, jest już stare. Zatem nie należy oczekiwać kokosów.

Jednak pozytywy w tej sytuacji i tak są widoczne gołym okiem. Mamy w ręce pieniądze i nie jesteśmy zmuszeni przejmować się tym, gdzie trzeba będzie zezłomować wóz, który już nie powinien wyjechać na ulicę.