Odkurzacz centralny – czy się opłaca?

System centralnego odkurzania pozwala nie tylko prędzej, dokładniej oraz wygodniej posprzątać mieszkanie niż standardowy odkurzacz. Jest prócz tego niemal zupełnie bezgłośny i eliminuje z pomieszczeń wszelkie, nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, co ma duże znaczenie zwłaszcza w wypadku uczuleniowców.
Takie odkurzacze z początku montowano w hotelach bądź obiektach przemysłowych.

porady

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Do naszych mieszkań trafiły raptem parę lat temu i od razu zaczęły cieszyć się ogromną wziętością. Obecnie wielu inwestorów budujących domki traktuje je jako standard. Nie możemy ukryć, iż jest to podejście droższe od zwykłego odkurzacza (ułożenie instalacji oraz zakup jednostki centralnej to wydatek od paru do nawet paręnastu tysięcy złotych), jednakże ma prawie same atuty. Odkurzacz centralny jest cichy, ma większą siłę, co skraca czas sprzątania, natomiast leciutkie, elastyczne, podłączone do ulokowanych w ścianie gniazd węże jakie dopełnia szufelka automatyczna, pozwalają prędko oraz bez trudności dotrzeć do każdego zakamarka naszego mieszkania.
deszczowa pogoda

Autor: Sigfrid Lundberg
Źródło: http://www.flickr.com
technika
Jest oprócz tego niesłychanie wszechstronny – można użyć go również do sprzątania pomieszczeń gospodarczych, tarasu, garażu, auta, a nawet – po podłączeniu do układu oddzielacza – potłuczonych szkieł czy popiołu z paleniska. Przy nim hałaśliwe, klasyczne odkurzacze, jakie musimy nosić na piętro, częstokroć potykając się przy tym o kabel zasilający, to przeżytek.

Nawet droższe z nich będą mieć o wiele mniejszą moc ssącą, nie będą w stanie przefiltrować wszystkich zanieczyszczeń (zassane powietrze wraca z powrotem do pomieszczeń) jak też wymagają częstszej wymiany worka.