Co jest najbardziej istotną częścią kserokopiarki cyfrowej, a co analogowej?

Obecnie nie ma raczej biura, jakie mogłoby zwyczajnie funkcjonować bez nowoczesnych sprzętów, które niezwykle wspomagają bieżącą pracę. Są to różne drukarki czy też narzędzia, jakich celem jest błyskawiczne wykonywanie kopii mnóstwa różnych przykładowo dokumentów.
Idea kserokopiarki została stworzona już prawie 100 lat temu, jednak do dzisiaj, chociaż w znacznie nowocześniejszej i bardzie rozbudowanej formie, można by ją bez wysiłku spotkać w dużej ilości biurowych czy też uczelnianych korytarzach.

dyski SSD

Autor: Derek Keats
Źródło: http://www.flickr.com
Smartfon

Autor: Maik Meid
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczowym elementem kserokopiarki jest wykonany z metalu wałek (tzw. bęben) obłożony warstwą selenu, biologicznego fotoprzewodnika albo krzemu. Wspomniane związki mają cechy fotoelektryczne, w ciemności są izolatorem energii elektrycznej. Ponadto oświetlenie wytwarza w nich nośniki energii elektrycznej, co sprawia, że powłoka przewodzi w takich obszarach energię elektryczną. Bęben obraca się przechodząc przez dalsze kroki tworzenia obrazu.
Wraz z rozwojem technologii zaistniały tak zwane kserokopiarki cyfrowe, zatem urządzenia uniwersalne, które zawierają jednocześnie drukarkę, skaner czy akurat narzędzie umożliwiające robienie tak kolorowej, jak i czarno-białej kserokopii konkretnego dokumentu. Funkcjonują jednak one na trochę innej zasadzie niż tradycyjne, gdyż ich najważniejszymi elementami jest skaner i wewnętrzny komputer. Steruje on całością, zwłaszcza robi skan skopiowanego dokumentu. Ceny takich kserokopiarek są bardzo różne.

Mogłyby one kosztować 2 tysiące lub (jeżeli posiadają skaner i drukarkę) – dużo więcej. Jednak tego typu urządzenie jest warte wszystkich pieniędzy z przez wzgląd na zaoszczędzony czas oraz trud wkładany w wykonywanie pracy.