Elektroniczna wymiana informacji – co to dokładnie jest oraz w czym może nam dopomóc?

Co to jest dokładnie EDI, czyli pochodzące z języka angielskiego Electronic Data Interchange i jaki posiada związek z napomkniętą w temacie elektroniczną wymianą informacji? Jaki konkretnie jest jego najważniejszy cel oraz co nam umożliwia jego używanie? To wszystko i znacznie więcej nie posiadając najmniejszego problemu wynajdziesz wewnątrz naszego nowego – świeżo co wydzierganego – artykułu!
Przede wszystkim na początku musimy wyjaśnić, czym dokładnie bywa napomknięte we wstępie EDI.

online

Autor: www.future-toys.pl
Skąd się w rzeczywistości tu wzięło? Tymczasem skrót EDI (kóry to jak widać pochodzi z języka angielskie) bywa odpowiednikiem interesującego nasze osoby dziś tematu, a więc elektronicznej wymiany danych. Czym to jednak dokładnie jest? Otóż elektroniczna wymiana danych jest to nic innego jak po prostu całkowicie Automatyczna wymiana przeróżnych danych, która odbywa się między różnymi komputerami (konkretniej między ich systemami), w jakiejś z góry formie przekazu (nazywanej też komunikatem). Celem EDI jak tak naprawdę sprawić, iż przekazywane dane będą całkiem wolne od “powtórzeń”, czyli tych samych zwielokrotnionych informacji, które po prostu ma wyeliminować, tym samym usprawniając przesył danych, które są przekazywane znacznie szybciej i o wiele dokładniej między stronami, których to dotyczy (na przykład tych, które to używają do komunikowania się dokładnie tej samej aplikacji).

EDI, jak to łatwo się domyśleć, używa się we wszelakich programach komputerowych, które posiadają za zadanie “łączyć” różnych ludzi, w tym zazwyczaj kupującego i sprzedawcę, którzy to nawiązują bezpośredni “kontakt” dzięki progRAMom lub platformom komputerowym.