Krótki opis najczęściej wybieranych modeli procesorów firmy Intel z rodziny I3.

Podczas zakupu komputera jedną z ważniejszych decyzji będzie wybranie procesora. Obecnie w stacjonarnych komputerach panują układy Intela, szczególnie z rodziny I.

intel core i3-4000m

Autor: dr_zoidberg
Źródło: http://www.flickr.com
Najmniej wydajnym członkiem tej grupy są procesowy z serii I3, co nie oznacza bynajmniej, że nie będą się nadawać do licznych zastosowań. Jest wręcz odwrotnie, przy biurowych komputerach zupełnie do normalnej pracy wystarczy intel core i3-3220, jeśli się go wzmocni odpowiednią pamięcią i pojemnym dyskiem to spokojnie uciągnie każdą aplikację biurową. Bardzo dobrze w tej roli będą się również sprawdzać procesory intel core i3-4130. One z kolei mają zintegrowaną wydajną grafikę Intel HD 4400, więc dadzą sobie radę nawet wtedy, kiedy posiadacz komputera będzie chciał zagrać w jakieś bardziej wymagające gry.
Całkowicie inny poziom wydajnościowy będzie miał układ intel core i3 550- intel core i3 550. Co prawda ma on tylko dwa rdzenie, lecz dzięki technologii Hyper-Threading, w którą go wyposażono, przez system widziany będzie jako układ z czterema rdzeniami. Intel wyposażył ten procesor w bardzo szybkie taktowanie i mocną kartę graficzną, dzięki czemu swoją wydajnością prześciga najsłabsze układy z serii I5. Doskonale daje sobie radę z obsługą filmów Full HD, przez co można go bez obaw wykorzystywać w multimedialnych konfiguracjach.

fotogram - procesor

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Na zakończenie wspomnieć się również powinno o układzie intel core i3-4000m, http://ceneo.pl/26081622 jakiego się używa w komputerach przenośnych. Tu również Intel zrobił kawał dobrej roboty, dając konfigurację porównywalną z układami I5 za dużo mniejszą cenę.