Niewielka rzecz, która może się przydać w kilku sytuacjach. Jest niezbędna, kiedy się tego tak naprawdę nie spodziewamy

Doskonale zrobić coś z zupełnie niczego. Absurd? Nieprawda. Z odpowiednim gadżetem można zrobić więcej niż się wydaje. chcesz znać przykład? Karta przeżycia.

To się ma szansę zdarzyć bardzo często, kiedy nie wiadomo, kiedy wyznaczona sprawa może stać się przydatna. Oczywiście, dowód osobisty jest niezbędny, a czasem wręcz niezbędny. Identycznie prawo jazdy, kiedy jedziemy autem i zatrzymuje nas policja. Karta kredytowa jest potrzebna, kiedy pragniemy wybrać oszczędności, jednak jest jeszcze niewielka karta, która może się przydać wtedy, kiedy tego się nie spodziewamy. Karta przeżycia jest narzędziem, który zawiera dziesięć narzędzi. Wszystko ma inne zastosowanie, choć na pierwszy rzut oka trudno stwierdzić, o co chodzi. Albo przynajmniej będziesz móc się domyślać, do czego dany otwór jest przeznaczony.

nóż survivalowy

Autor: Adam Meek
Źródło: http://www.flickr.com

Jest tu mnóstwo interesujących opcji. Jedną z nich jest otwieracz do puszek. Naturalnie, z puszką do piwa masz szansę sobie poradzić, ale tu chodzi o puszki, które nie są tak proste do otwarcia, a zawartość w nich jestbardzo potrzebna w niektórych sytuacjach. Podobnie klucz do śrub motylkowych, prawie błaha rzecz, a jak często może się przydać.Całkowitym dodatkiem stanie się piła i drapaczka i otwór do zawieszania,przykładowo na breloku dla kluczy, jednak już klucz domałych śrub ma szansę się przydać w sytuacji najmniej oczekiwanej. Karta przeżycia ma dużo funkcji, jak pierścień, który umożliwia wyznaczenie kierunek na mapie, jak i klucz w czterech rozmiarach. Niezbyt wiele? Jest także linijka i otwieracz do butelek, a gdy braknie narzędzi i przyborów kuchennych, to można też skorzystać z opcji awaryjnej, ze śrubokręta i noża.

To wszystko sprawia, ze ta niepozorna karta przeżycia ma na pewno wiele zastosowań, o których nawet nie myśleli. Być może i tak z koniecznych z tych opcji nie będziemy korzystać, ale nie zmienia to faktu, że doskonale mieć przy sobie tą małą rzecz, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy będzie nam niezwykle potrzebny śrubokręt czy nóż. Dobrze mieć zawsze zapasowy plan na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, a dodatkowo z pewnością zasługuje na to miano : kontakt.